אודותיי

סיונית רובינשטיין

סוף-סוף סיימתם לכתוב. אמנם הרבה יותר מאוחר מכפי שתכננתם אבל זהו, נגמר. אלא שעכשיו, אחרי כל קריאה של הטקסט, אתם אוהבים אותו פחות ופחות. הוא נראה לכם חסר, לא ברור, לא זורם. אתם מוסיפים פה, גורעים שם, אבל זה עדיין לא זה. וכאן אני נכנסת לסיפור שלכם.
שמי סיונית רובינשטיין, עורכת טקסטים ועורכת ספרים. בזכות הניסיון שצברתי לאורך השנים בעריכת טקסטים מגוונים, אוכל להושיט לכם יד מסייעת ולשדרג כל טקסט שאתם מוציאים תחת ידיכם באמצעות העריכה הדרושה לכם: עריכת ספרותית, עריכה לשונית, עריכה שיווקית או עריכת תוכן ברשת. אני עוסקת במילה הכתובה כבר 16 שנים ומביאה עמי ניסיון בעריכה של טקסטים מגוונים: החל מעיתון יומי וכתוביות לתכניות טלוויזיה, דרך ספרי פרוזה ועיון, ספרי שירה וספרי ילדים, עבודות אקדמיות בשלל נושאים, ועד חומרים שיווקיים ואתרי אינטרנט ממשלתיים ומסחריים.


הרקע שלי
לימודי תואר ראשון בבלשנות וספרות אנגלית הביאו אותי ללימודי תרגום. בהמשך למדתי עיתונאות ותקשורת ולימודי עריכה, והתמקצעתי בסדנאות העוסקות בעריכה ספרותית, עריכת תרגום וספרות ילדים.


ומה עם ניסיון מקצועי?
הניסיון המקצועי שלי החל מתרגום של שבעה ספרי פרוזה, ספרי עיון ומותחנים. בהמשך עבדתי כעורכת לשונית בחברה להפקת כתוביות תרגום לטלוויזיה (טרנס טייטלס) ובעיתון יומי (מעריב). עם הקמתם של אתרי האינטרנט הממשלתיים, עבדתי כעורכת תוכן ומנהלת פרויקטים בתחום התוכן בפורטל השירותים והמידע הממשלתי ובמכללה האקדמית בית ברל.
בשנים האחרונות אני בעלת עסק עצמאי לשירותי תוכן ועריכה ועובדת עם הוצאות ספרים, חברות מסחריות, אולפנים, משרדי תרגום, סטודנטים ודוקטורנטים, ולקוחות פרטיים.


תהליך העבודה
המטרה המשותפת לכם ולי היא שתאהבו את הטקסט שכתבתם ותהיו שלמים איתו. בדרך להשגת המטרה תקבלו יחס אישי ותמיכה מקצועית.
לאחר שתשלחו לי את הטקסט שכתבתם, נגדיר יחד את הצרכים שלכם ואסביר לכם מה יידרש מכם בתהליך העבודה. בהמשך אגבש את הצעת המחיר, נגדיר לוחות זמנים ואתחיל לעבוד.
עבודת העריכה נעשית בשיטת "עקוב אחר שינויים" על מנת שתוכלו לעקוב אחר כל שינוי שנעשה בטקסט. הטקסט שלכם יגיע אליכם אחרי סבב עריכה ראשון, תקראו אותו, תעירו את הערותיכם, וחוזר חלילה אחרי סבב עריכה שני*.
אחרי ההגהה האחרונה – תקבלו טקסט ערוך, מדויק ומוקפד.

*תהליך העבודה משתנה מפרויקט לפרויקט.

כתבתם ספר? זקוקים לעריכה לשונית או לעריכה שיווקית? פנו אליי ואשמח ללוות גם אתכם בתהליך.


סיונית רובינשטיין
עורכת טקסטים ועורכת ספרים
טלפון: 0544-457963
מייל: sivanitr@gmail.com